Správy

Fico ochránil Štefanova klamstvom

Pravda  30-10-2009 "Ak by premiér konal, mohol vyplatiť trináste rodinné prídavky či trinásty rodičovský príspevok. "Takéto plytvanie v čase krízy, a ešte od vlády, ktorá má plné ústa sociálnosti, je voči ľuďom veľmi surové," uviedol pri neúspešnom odvolávaní poslanec SDKÚ Stanislav Janiš.

Spoluzodpovednosť za nástenkový tender nesie podľa Janiša aj Fico a ÚVO

TASR  29-10-2009 Katastrofálnu úlohu v celej kauze podľa Janiša zohral aj ÚVO. "Úrad je zo zákona nezávislý a mal by byť profesionálnym orgánom, ktorého úlohou je bdieť nad verejným obstarávaním. Ako sa postavil k tomuto tendru? Tak, že predseda vlády na tlačovke mohol povedať, že ÚVO vo svojom stanovisku neskonštatoval nič nad rámec bežných pochybení, ktoré sa vyskytujú pri každom verejnom obstarávaní," vytkol úradu Janiš. Jedinou inštitúciou, ktorá v celej kauze splnila svoju kontrolnú úlohu, je tak podľa neho NKÚ.

Jahnátek chce, aby štát zachraňoval podniky

Sme  28-10-2009 Stanislav Janiš z SDKÚ, ktorý je členom parlamentného výboru pre hospodársku politiku, upozorňuje, že viacerým podnikom, ktoré patria štátu, sa nedarí. „Štát je stopercentným vlastníkom krachujúceho Carga, bratislavského letiska aj štátnych nemocníc, ktoré vytvárajú miliardové dlhy. Ak chce štát vstúpiť do súkromných firiem za účelom reštrukturalizácie či, nedajbože, zlepšenia hospodárenia, tak si niekto asi pomýlil dobu."

Je paradox, ak minister s prúserom dostáva odstupné

SITA  25-10-2009 "Minister, ktorý bol vo funkcii len jeden mesiac dostane k mesačnému platu aj trojmesačné odstupné," upozornil Janiš.

Poslanci dnes nehlasovali, schôdza pokračuje v utorok

SITA  23-10-2009 „Sme blbci, ktorí komplikujú ľuďom život,“ povedal o situácií poslanec Stanislav Janiš SDKÚ-DS, lebo podľa neho sa v tejto veci ľudia sťažujú na poslancov vo všeobecnosti, bez rozdielu, či je niekto v opozícií alebo v koalícií.
«« 1 2 3 ... 5 [6] 7 ... 20 21 22 »»

Na Facebooku