Správy

Z demokracie na Slovensku opäť ubudlo, tvrdia analytici

Hospodárske noviny  21-01-2010 Podobné skúsenosti má aj predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Stanislav Janiš. "Opozícia v parlamente nie je pripúšťaná k ničomu, názory opozície nemôžu prejsť apriori nech by boli akékoľvek a vládna moc sa tým ani netají." Tvrdí tiež, že vláda úmyselne obchádza pripomienkové konania. "A bežne sú zákony v skrátenom legislatívnom konaní, ktoré tiež neboli pripomienkované. Ráno nastúpite a večer je zákon schválený."

NR SR: Výmena ministra dopravy pre mýto je podľa opozície nevyhnutná

SITA  20-01-2010 Stanislav Janiš (SDKÚ-DS) vyzval Vážneho na zastavenie a prepracovanie mýtneho systému, ako aj uplatnenie sankcií a nezaplatenie ani centa jeho prevádzkovateľovi, spoločnosti SkyToll.

Opozícia: Vláda znižuje daň, lebo pustila do gatí

  20-01-2010 Poslanci SDKÚ-DS rozhodli predložiť pozmeňovací návrh, ktorý vráti v súčasnosti platný zákon do podoby z roku 2006. "Tak, aby všetci platili za prejazdené vzdialenosti a nie za úseky. Táto vláda vybrala superpredraženú ponuku, vybrala GPS systém, ktorý umožňuje merať metre na cestách," dopĺňa Janiš.

Janiš chce, aby parlament obmedzil platy starostom a primátorom

SITA  06-11-2009 BRATISLAVA. Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Stanislav Janiš chce v čase krízy obmedziť platy a odmeny starostov a primátorov. Do parlamentu dnes predložil návrh novely zákona o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest.

Mečiar: Zákon o strategických podnikoch bolo nutné prijať čo najrýchlejšie

TASR  05-11-2009 S týmto tvrdením však nesúhlasí predseda poslaneckého klubu opozičnej SDKÚ-DS Stanislav Janiš. Podľa neho ide o účelový zákon určený na ovládnutie Nováckych chemických závodov (NCHZ). "Nič iné za tým nie je, len ako dostať pod kuratelu štátu, firiem, osôb spriaznených so súčasnou vládnou koalíciou NCHZ ako bonitnú firmu, ktorá má objednávky a ktorá keby prebehla normálnym konkurzom podľa súčasného zákona, tak sa nič nedeje, ani jeden človek nepríde o zamestnanie," myslí si opozičný poslanec.
«« 1 2 3 4 [5] 6 ... 20 21 22 »»

Na Facebooku