Správy

Tender na elektronické mýto je zahalený tajomstvom

TASR  10-06-2008 Bratislava 10. júna (TASR) - Tender na výber prevádzkovateľa systému elektronického mýta, ktoré by malo začať na Slovensku fungovať od začiatku budúceho roka, je podľa opozičnej SDKÚ-DS stále viac zahalený tajomstvom. "Čím ďalej čas beží, tým je viac utajení a rôznych náznakov nekalého, netransparentného riešenia a predraženia mýta," uviedol na dnešnej tlačovej konferencii predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS v Národnej rade (NR) SR Stanislav Janiš.

SDKÚ bude iniciovať poslanecký prieskum v NDS a rezorte dopravy

TASR  27-02-2008 Bratislava 27. februára (TASR) - SDKÚ-DS bude iniciovať poslanecký prieskum v rezorte dopravy a v Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Dôvodom, ako uviedol dnes v Bratislave predseda poslaneckého klubu strany Stanislav Janiš, je porušovanie zákona o verejnom obstarávaní a jeho sústavné obchádzanie. S.Janiš kritizoval aj uznesenie vlády o urýchlení výstavby diaľnic, ktoré podľa jeho slov, slúži nie na urýchlenie výstavby do roku 2O10, ale na obchádzanie zákona a na zadávanie stámiliónových zákaziek bez transparentného obstarávania.

Janiš: Smer-SD sa zľakol spoplatnenia externého štúdia

Sme  24-06-2007 SMER-SD sa zľakol spoplatnenia externého štúdia a postoj ĽS-HZDS je v prípade vysokoškolskej novely obchodnícky. Takto komentoval v diskusnej relácii Politika.sk televízie JOJ rozhodnutie koalície preložiť rokovanie o novele vysokoškolského zákona na koniec práve prebiehajúcej schôdze poslanec SDKÚ-DS Stanislav Janiš.

Janiš:Predseda vlády nie je vnútorne vysporiadaný s potrebou zavedenia eura v SR

TASR  13-05-2007 Bratislava 13. mája (TASR) - Technické prípravy na zavedenie eura v SR sa podľa opozície počas obdobia súčasnej vlády spomalili a meškajú. "Mne to všetko navráva, že samotný predseda vlády nie je vnútorne vysporiadaný s tým, že euro treba," povedal v dnešnej diskusnej relácii Slovenskej televízie O 5 minút 12 predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Stanislav Janiš.

Vláda chce podľa Janiša získať absolútnu moc

SITA  07-02-2007 BRATISLAVA 7. februára (SITA) - Vláda má podľa poslanca za SDKÚ-DS Stanislava Janiša iba jediný cieľ, a to získať absolútnu moc. Janiš to uviedol počas parlamentnej rozpravy o novele zákona o regulácii v sieťových odvetviach. "Navrhovaná novela nie je o ničom inom ako o odchode od pravidiel v energetike, a ako do nej kontaminovať politickú moc," povedal Janiš.
«« 1 2 3 ... 17 18 19 20 [21] 22 »»

Na Facebooku