Správy

SDKÚ-DS podporí sociálne opatrenia koalície

TASR  01-07-2008 Bratislava 1. júla (TASR) – Balíček sociálnych opatrení, na ktorých sa dnes dohodli koaliční lídri, SDKÚ-DS podporí. Podpredsedníčka SDKÚ-DS Iveta Radičová na dnešnej tlačovej konferencii zdôraznila, že väčšinu z nich už v parlamente opozícia predkladala, nenašla však podporu. "Je preto prirodzené a logické, že pokiaľ prídu teraz, my ich, samozrejme, podporíme," povedala. Ako dodala, z návrhov koalície sa teší.

Janiš: "Prebieha boj o postavenie parlamentu v spoločnosti"

TASR  17-06-2008 Bratislava 17. júna (TASR) – Po kauze údajného falšovania podpisov poslancov prebieha podľa predsedu poslaneckého klubu SDKÚ-DS Stanislava Janiša boj o zmysel Národnej rady SR a jej postavenie v spoločnosti. Janiš považuje obidva návrhy noviel rokovacieho poriadku upravujúce systém evidencie účasti poslancov na zasadnutiach schôdzí za nedôstojné.

Novela rokovacieho poriadku NR SR

SITA  17-06-2008 BRATISLAVA - (17. júna) - Poslanci prerokovali v prvom čítaní návrh novely rokovacieho poriadku, podľa ktorej je zastúpenie poslanca iným poslancom alebo inou osobou pri zápise do prezenčnej listiny vylúčené. Porušenie tohto zákazu bude podliehať disciplinárnej právomoci národnej rady, uviedol pri predkladaní návrhu jeho spoluautor - predseda Národnej rady (NR) SR Pavol Paška.

Janiš: Fico si vyrobil nepriateľa

Sme  12-06-2008 Brusel sa má podľa zdrojov SME vyjadriť k bezpečnosti 3. a 4. bloku Mochoviec zhruba o dva mesiace. BRUSEL, BRATISLAVA. Stanovisko Európskej komisie k dostavbe dvoch blokov jadrovej elektrárne Mochovce, na ktoré sa stále čaká, nebude mať vplyv na dokončenie elektrárne.

Janiš: Mýto nestihnú!

SITA  11-06-2008 Elektronický výber mýta nebude podľa opozičného poslanca Stanislava Janiša zavedený podľa plánu. Minister Vážny jeho výroky odmieta. BRATISLAVA. Od januára sa má na Slovensku rozbehnúť elektronický výber mýta. Podľa poslanca Stanislava Janiša z SDKÚ to nie je reálne.
«« 1 2 3 ... 17 18 19 [20] 21 22 »»

Na Facebooku