Video

Moje vystúpenie na programovej konferencii SDKÚ -DS

This text is replaced by the Flash movie.

Vidiek, mnohí ho poznáme z detstva, vidiek s družstvom, žatvou a neskôr s študentskými brigádami.

Vidiek dnes nemá nádej, vidiek nám vymiera a valcuje ho mestský spôsob života. Slovensko je kresťanská aj poľnohospodárska krajina. Skoro každá obec na Slovensku má kostol a mala aj družstvo.

Ľuďom na vidieku od nepamäti spojených s gruntom, pôdou, treba dať nádej. Tento program ju vidieku dáva. Dotknem sa len jednej malej časti nášho programu vidieka Všetci dnes hovoria o diverzifikácii dodávok plynu,
robia sa medzinárodné konferencie, napr. o Nabucu .

Bavia sa o tom diplomati, ministri, hlavy štátov a vidia v ňom spasenie. Nabuco malo byť v roku 2014, teraz už 2018 a definitívne …

Čo prinesie napr. Nabuco občanom Slovenska ?

Jedine to, že doláre dnes za plyn z Ruska budeme platiť aj do Kaspickej oblasti a zníži sa transport plynu z Ruska cez Slovensko. A čo tak z časti dodávky plynu diverzifikovať vnútornými zdrojmi ?

Pustiť sa vlastnými silami, vlastnými peniazmi, vlastnými ľuďmi a zúžitkovať to čo nám naša príroda dáva?

„ANI DOLÁR NAVIAC DO RUSKA“ toto je pracovné heslo programu pre Slovenský vidiek v časti energetika, Riešenie nám rastie prakticky pod nohami. Na našich poliach, lúkach, v našich lesoch.

• Čo je bio plynová stanica ?
BPS je v podstate veľká betónová krava, to čo sa deje v živej krave, ktorá žerie napr. trávu, ten istý proces sa deje aj v BPS s pomocou baktérií, ktoré pracujú 24 hodín denne, bez nároku na mzdu, baktérie nie sú organizované v odboroch, teda nehrozí spojenie s Ficom.

Takto vyrobený plyn v BPS sa zachytáva a ďalej využíva a zo živej kravy nekontrolovateľne odchádza. Takto získaný plyn, po úpravách môže putovať priamo do našej hustej distribučnej plynovej siete, alebo ako palivo do spaľovacích motorov, ktoré točia turbíny na výroby el. energie a teplo z tohto procesu sa používa na kúrenie a ohrev TUV.

Do tohto procesu vstupujú poľnohospodári pestovaním energetických plodín, energetici svojimi zariadeniami.Náš program pre vidiek by rád videl v praxi aj majetkovú prepojenosť farmárov a energetikov v tomto projekte.
A tak nie malý balík peňazí za energiu, ktorý dnes odchádza do Ruska – zostane na Slovensku, bude sa točiť v slovenských firmách, v peňaženkách našich ľudí a tí ich budú míňať na služby, na tovary a tak vzniká obrovský multiplikačný efekt a peniaze za energiu zostanú v krajine, teda u nás doma na Slovensko.

Náš vidiek 21. storočia – to je biznis pre poľnohospodárstvo – cielené pestovanie energetických plodín je dlhodobý odbyt produkcie, to je diverzifikácia rizika podnikania v agrosektore.

Náš vidiek 21. storočia – to je biznis pre aj pre lesníctvo, nevyvážať, ale spotrebovávať doma aj drevoštiepku.

Náš vidiek 21. storočia – to sú tisíce nových pracovných miest, to je kumulácia peňazí na vidieku, to je zelený pokosený vidiek, to je agroturistika.
Vysúkajme rukávy, upravme legislatívu, informujme ľudí a poďme do toho.

Pošli na Facebook pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

« Späť | Pridané: 31. 03. 2010 | Zobrazené: 1968x

Na Facebooku