Blogujem...

Ústredná rada vo Zvolene vyslala signál voličom

26-02-2012 Politológovia sa rozchádzajú v názoroch, či oznámená kandidatúra Lucie Žitňanskej na predsedu SDKÚ-DS po voľbách je dosť na zastavenie prepadu preferencií pred voľbami. Som veľmi opatrný pri posudzovaní prieskumov, verejnú mienku dokáže pár udalostí zásadným spôsobom cielene a účelovo meniť z týždňa na týždeň, podľa objednávateľa.

Politológovia sa rozchádzajú v názoroch, či oznámená kandidatúra Lucie Žitňanskej na predsedu SDKÚ-DS po voľbách je dosť na zastavenie prepadu preferencií pred voľbami. Som veľmi opatrný pri posudzovaní prieskumov, verejnú mienku dokáže pár udalostí zásadným spôsobom cielene a účelovo meniť z týždňa na týždeň, podľa objednávateľa. Čo je pre mňa smerodajnejšie, sú rozhovory s ľuďmi. A tých mám teraz, keď beží volebná kampaň viac ako počas bežného obdobia zasadnutí parlamentu.

A aj o tomto bola ústredná rada v sobotu. Nebudem popierať, to čo cítim v regiónoch, že sme pod obrovským tlakom a strácame dôveru nášho voliča. A tu niekde je prvé dôležité posolstvo Lucie Žitňanskej zo soboty – budem kandidovať na post predsedu SDKÚ-DS.

A hoci v súvislosti s tým novinári v sobotu očakávali „krv“, stínanie hláv, nestalo sa. Novinári sa obracali najmä na súčasných poslancov, ktorých úzke chlapské trio vedenia poslalo pri tvorbe kandidátky na trestnú lavicu a nadelilo im miesta po päťdesiatke. Akoby sme to mali byť my, ktorí vyhovieme žiadostiam „verejnej mienky“ a budeme búšiť do vedenia strany.

Nebúšili sme, lebo SDKÚ-DS je aj naša strana a vyvolávanie vášni by strane dnes nepomohlo. Trestná lavica nie je za odvedenú prácu v NR SR, či v strane, ale trestná lavica je za otvorenú podporu Ivety Radičovej najmä v primárkovom duely Radičová – Mikloš v roku 2010. A na to sa nezabúda. Kým kandidátku SDKÚ-DS v roku 2010 tvorili všetci členovia strany v primárnych voľbách, kandidátku SDKÚ-DS v roku 2012 tvorila úzka skupina ľudí. A rozdiely sú zrejmé.

Druhé posolstvo zo zasadnutia ústrednej rady SDKÚ – DS je, že ak chce volič iné poradie na kandidátke, má krúžkovať svojich kandidátov. Krúžok je najdemokratickejší spôsob ako vyjadriť iný názor na súčasné smerovanie politickej strany, ktorá s vami začínala v roku 1998, keď bolo treba zvrátiť zlé smerovanie Slovenska mimo EÚ. Politici tejto strany neodškriepiteľne priviedli Slovensko do klubu krajín, ktoré si mohli dovoliť zaviesť euro. Netreba zabúdať, že práve vďaka reformám zrealizovaným aj pod taktovkou SDKÚ-DS sme dosiahli niečo, na čo krajiny V4 ekonomicky nemali. Preto neočakávajte signály len od politikov, je to aj volič, ktorí musí svojimi štyrmi krúžkami 10. marca vyslať signál, či a aké zmeny chce v rámci strany, ktorú vždy volil. Volil preto, lebo mu, prakticky ako jediná dávala záruku odborného know-how pre mnohé oblasti, ktoré si reformy vyžadovali. A na rozdiel od populistických strán mala aj odvahy tieto reformy tvrdo presadzovať.

Pošli na Facebook pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


« späť

Na Facebooku