Blogujem...

Matovičove banány

22-01-2012 Otázka, či táto krajina funguje štandardne, alebo v nej vládne korupcia, je kľúčová nielen v predvolebnom období. Ale v čase pred voľbami ide hlavne o veľkú mocenskú hru. Dnes ešte nevieme odhadnúť akého rozmeru, kto ju rozohral a s akým dosahom na národnoštátne záujmy Slovenska. Ja doteraz povedaný príbeh rozviniem.

Matovičovi obyčajní ľudia majú na kandidátke KDS (V. Palka ), na internete sa objavilo prepojenie KDS na p. Krajňáka z KDH, blízkeho človeka bojovníka proti gorilám ministra D. Lipšica. No a aj p. Sulík s p. Miškovom chodili na obedy s ľuďmi z Penty, o čom dokonca celé Slovensko v priamom prenose klamali. A dokonca aj ten, „ktorý ich môže ako koza nôž“ sa s nimi podľa internetových zdrojov údajne (momentálne asi najčastejšie používané slovo v médiách po slove Gorila) dohadoval…. Príliš veľa? Rozprávka? Zakrývam iba „maslo na hlave“ mojej vlastnej strany? Nie, len si legitímne kladiem otázku prečo sa mediálne útočí hlavne na SDKÚ-DS, hoci v kauze Gorila figurujú okrem mien z SDKÚ-DS mená z takmer všetkých súčasných parlamentných strán?

Podľa medializovaných informácií preto, lebo v tom čase mala SDKÚ-DS predsedu vlády a ten podľa nich nekonal, ako mal. Hlavnou úlohou polície po obdržaní spravodajskej informácie je informáciu verifikovať a konať. Ako polícia informáciu verifikovala a konala je otázka na vyšetrovateľov , nie na predsedu vlády. Z medializovaných informácií je ale jasné, že polícia spravodajskú informáciu dostala a konala. Čo naviac mohol urobiť predseda vlády? Mal zasahovať do vyšetrovania polície, ktorá by mala fungovať nezávislé od politickej moci? Zvolať tlačovku a informovať, čo za spis obdržal od SIS-ky, hoci bol označený ako tajný ? Alebo sa mal spis zo SIS-ky „stratiť“ na internet? Ak by toto urobil akýkoľvek predseda vlády, tak by bol oprávnene obvinený z toho, že medializovaním a „stratou“ spisu na internet sa snažil mariť vyšetrovanie.

To, čo už médiá, ale aj niektorí politici cielene nespomínajú je, že spravodajské informácie dostávajú okrem polície a predsedu vlády aj prezident republiky a predseda Národnej rady SR. Bolo by preto vhodné pozrieť sa aj do archívu prezidenta a predsedu Národnej rady SR, či náhodou nemajú ich archívy také isté zložky ako archív Úradu vlády SR. Preto nájdenie spisu v archíve úradu vlády hovorí v prospech vtedajšieho predsedu vlády a vlády ako takej, a nie naopak, ako sa snaží naznačiť minister D. Lipšic. Ak by niekto chcel niečo kamuflovať, nie je nič ľahšie ako dokumenty skartovať.

Tlačovkové divadlo ministra Lipšica v kontexte toho vypadá ako tlačová beseda o objavení teplej vody. Doporučujem p. Lipšicovi, aby požiadal aj súčasného predsedu Národnej rady SR, jeho straníckeho kolegu p. Hrušovského, aby sa pozrel do archívu. Predsedom Národnej rady SR v čase informácií zo SIS-ky bol Béla Bugár a viceprezidentom policajného zboru Lipšicom nominovaný terajší šéf policajtov Jaroslav Spišiak. Pýtal sa pána Spišiaka, prečo kauza v tom čase neskončila trestnými stíhaniami? Či na tlačovej besede by sa tieto informácie v čase predvolebnej kampane nehodili?

Pekný bestseller? Bohužiaľ bestseller, ktorý vedie spochybňovaniu tajných služieb, polície, prokuratúry a to je nebezpečné pre všetkých. V takomto prostredí chaosu a rozvrátenia spoločnosti cez spravodajské hry sa dostávajú do popredia strany, ktorým demokratické usporiadanie hovorí málo. Stačí sa pozrieť, kto stojí v druhom slede. Napr. tzv. obyčajní ľudia, ktorí robia iba cirkus s banánmi, no to akým spôsobom chcú vyviesť Slovensko s globálnej krízy akosi pán Matovič či Korda vo svojom oprávnenom rozhorčení zabúdajú spomenúť.
Je v záujme spoločnosti aby politici pristupovali k téme gorily opatrne a nechali konať políciu, prokuratúru a súdy. Čas potrestať prípadných skutočných vinníkov tejto kauzy bude aj po voľbách, navyše bez zbytočného využívania mediálnych hier cez emotívne tlačové besedy v rámci predvolebnej kampane. Otvorenie kauzy v takomto rozsahu je dostatočnou zárukou, že nech bude pri moci ktokoľvek, bude musieť verejnosť presne informovať o výsledkoch vyšetrovania.

Ak kauza gorila zabije ostatné volebné témy – budúcnosť eurozóny či ako vyviesť Slovensko z krízy, budú víťazmi tejto kauzy nie občania, či spoločnosť ako taká. Víťazmi budú politické strany a podnikateľské sily, v ktorých záujme bolo otvárať takúto kauzu tesne pred voľbami. Práve termín jej spustenia, hoci o nej a jej „pravdivosti“ vedela už v roku 2010 minimálne polovica politikov, ktorý na nej teraz stavajú svoju kampaň, je jedným z dôvodov, prečo pochybovať o pravom cieli tých, ktorí ju spustili.

Pošli na Facebook pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


« späť

Na Facebooku