33 % - spraviť rozumnú voľbu
Svojim dielom ku kríze pravice, a spomínaným 33 %, bohužiaľ prispela aj samotná SDKÚ-DS. Veľa krát v uliciach počujem, že nad možnosťou nejsť voliť rozmýšľajú práve voliči SDKÚ-DS. Alternatívu k tejto strane nevidia, no zatiaľ dostatočne nevnímajú ani ochotu meniť veci, ktorých zmenu očakávali už v minulosti. Už kandidatúra Ivety Radičovej na prezidentku, ako aj pozitívna odozva na kampaň pod jej vedením v roku 2010 naznačovali, že volič čaká zmenu. Aj preto sme sa my, jej krídlo ako nás označovali médiá a aj časť politického spektra, snažili túto zmenu dotiahnuť do konca.
Aj zmeny, podobne ako reformy, potrebujú niekedy svoj čas. A tak skrátené volebné obdobie, koalícia zložená aj s politických nováčikov, si vyžiadali svoju daň. Tou je odklad zmien na obdobie po týchto voľbách. A hoci nebola výzva Novej generácie, aby sa I. Radičová vrátila, vypočutá, som presvedčený, že zmena v rámci pravicovej politiky je na spadnutie. Kandidatúra Lucie Žitňanskej na post predsedníčky strany SDKÚ-DS po voľbách, a diskusie vo vnútri našej strany, budú určite kľúčovým momentom aj pre vnútorné zmeny.
Aj volič môže prispieť svojimi krúžkami k tomu, aby sme po voľbách vedeli, čo od nás očakáva. Rozhodnutie nejsť voliť, alebo rozhodnutie voliť z protestu niekoho, koho ani nechce, je na škodu jeho samého. Rozhodnutie krúžkovať poslancov, ktorí podľa neho môžu presadiť zmeny v strane, ktorú volil v minulosti ako tú stranu, ktorá si trúfla ísť do nepopulárnych reforiem, je lepšie rozhodnutie.
A v konečnom dôsledku, ani v roku 2010 nikto neveril, že vo vláde nebude SMER-SD. Áno po kríze dôvery pravici, ktorú tu určite máme, tomu nikto neverí ani teraz. A situácia ani nenaznačuje, že by sa tento krát mohol mýliť. Ale ako sa hovorí, jeden nikdy nevie. Aj preto zvážte, komu v sobotu odovzdať svoj hlas, a komu svoje štyri krúžky. Tie budú formovať nielen smerovanie krajiny, ale aj strán, ktorým fandíte.
Pošli na Facebook
pošli do vybrali.sme.sk